Bel Ağrısının Tedavisi

Bel Ağrısının Tedavisi

Bel Ağrısının Tedavisi Nasıl Yapılır?

Bir hastanın başarıyla tedavi edilmesine giden yol öncelikle doğru teşhisten geçer. Önce, ağrı ile gelen hastanın hikayesi detaylı bir şekilde dinlenir. Ardından ayrıntılı bir şekilde muayene yapılır, tahlil ve tetkikler incelenir. İyi bir tedavi için net bir teşhis konmalıdır.

Şiddetli ve uzun zamandır beli ağrıyan insanların bir kısmında bel fıtığı bulunmaktadır. Teşhis konduktan sonra tedaviye geçilir. Tedavi cerrahi ve cerrahi olmayan tedavi yöntemleri olarak başlıca iki gruba ayrılır. Bel fıtığının erken dönemlerinde konservatif tedavi denilen cerrahi dışı tedavi uygulanmaktadır. Bu tedavide istirahatin yanında ağrı kesici, kas gevşetici ve antienflamatuar ilaçlar verilmektedir. Gerekiyorsa psikoterapi yapılabilir ya da egzersiz verilebilir. Fizik tedavi de önemli bir seçenektir.

Bel fıtığı tedavisi bir ekip işidir. Bel fıtığı alanını seçmiş olan Beyin Omurilik Sinir Cerrahı ameliyatlarını senelerdir aynı Ameliyat Hemşiresi ile yapıyorsa, bu öncelikle hastalar için çok büyük bir avantajdır. Prensipte ilk olarak cerrahi dışı tedavi metodları tercih edilir, fakat gerekiyorsa cerrahi de son çare olarak yapılır. Bel fıtığının çok ilerlemiş olduğu bazı hastalarda acil ameliyat kararı da verilebilir.

Valikonağı Caddesi No:149/13

Nişantaşı/İstanbul

+90 (212) 241 74 24

+90 (539) 694 11 11

Email

ayildizhandr@gmail.com