Boyun Fıtığı Ameliyatı

Boyun Fıtığı Ameliyatı

Boyun fıtığı oldukça ağrılı bir hastalıktır. Ayrıca ellerde, kollarda hatta bacaklarda bile uyuşmaya sebep olup, günlük hayatı çok etkileyebilir. Boyun fıtığı, boyun bölgesindeki omurların arasında tampon görevi gören disklerin fıtıklaşmasıyla meydana gelmektedir. Fıtıklaşan diskler sinirlere baskı yaparak rahatsızlıklara yol açmaktadır.

Boyun fıtığı ameliyatları iki şekilde yapılabilir. Birincisi ön taraftan yani anterior girişim, ikincisi ise arka taraftan yani posterior girişim. Cerrah her hastayı ayrı ayrı inceleyip, muayene ederek buna karar vermektedir.

Boyun fıtığı ameliyatı oldukça hassas bir bölgede yapıldığı için cerrah tarafından mikroteknik kullanılarak yapılması çok önemlidir.

Boyun fıtığı ameliyatının yapıldığı bölge oldukça hassastır. Çünkü bu bölgede; omurilik, lenf kanalı, yemek ve soluk borusu, şah damarı gibi hayati önem taşıyan organlar ve sistemler bulunmaktadır. Bu nedenle ameliyatı yapacak olan cerrah oldukça tecrübeli olmalıdır. Mikroteknik ile çalışmalıdır.

Bilim sürekli gelişiyor. Gelecekte ameliyat yöntemleri o kadar ilerleyecek ki ‘’Geleceğin Boyun Fıtığı Ameliyatı’’nda hastaya cerrahlar tarafından dokunulmayacak ve non-invaziv yöntemler kullanılacaktır.

Valikonağı Caddesi No:149/13

Nişantaşı/İstanbul

+90 (212) 241 74 24

+90 (539) 694 11 11

Email

ayildizhandr@gmail.com