Bel Fıtığı Ameliyatı

Bel Fıtığı Ameliyatı

Bel fıtığı oldukça ağrılı bir hastalıktır. Son çare olarak Nöroşirürji Uzmanı hastayı ameliyat etmeye karar vermişse, operasyonu geciktirmemekte fayda vardır.

Hasta ameliyat edilirken, ameliyat bölgesini detaylı şekilde büyüten mikroteknik ile ameliyat gerçekleştirilmelidir. Bel fıtığı ameliyatının yapıldığı bölge, oldukça dar ve derin bir bölgedir. Açılan ameliyat bölgesinde sinir uçları da bulunduğu için bu hem detaylı görüntülenmeli hem de çok iyi aydınlatılmalıdır.

Bu şekilde bir ameliyat ortamı hazırlandığında; emniyetli, kibar ve kontrollü bir cerrahi müdahale yapılmaktadır. Böylece fazla kanama olmadan, dokuların olabildiğince korunduğu bir bel fıtığı ameliyatı gerçekleşmektedir.

Spinal Cerrahi

Spinal cerrahi ameliyatı, uzun yıllar boyunca birlikte operasyonlara katılmış bir ekip tarafından yapılırsa daha avantajlı olur. Ameliyat tecrübesi kazanmış, binlerce ameliyata birlikte girmiş bu ekip tarafından yapılan ameliyatlar, hastalarda daha yüz güldürücü sonuçları beraberinde getirmektedir.

Spinal cerrahi ameliyatlarında, hasta yüzükoyun şekilde yatırılarak ameliyat gerçekleştirilmektedir. Bazı sebeplerden ötürü yüzükoyun yatamayan hastalar yan yatırılarak ameliyat edilmektedir.

Cilt üzerinden (perkütan) müdahale şeklinde pek çok operasyon yapılmaktadır. Fıtık eğer çok ilerlememiş ise, lazerle diskektomi ve nükleoplasti teknikleri de kullanılmaktadır. Beldeki fıtık endoskopik teknikle de tedavi edilebilir. Ayrıca endoskopik ve mikro cerrahi tekniğinin birleştirildiği mikroendoskopik teknik de kullanılabilir.

Uzun yılları kapsayan tecrübelerimiz bize bel fıtığı ameliyatlarında mikrocerrahi tekniğin “altın standart” olduğunu öğretti. Bu nedenle binlerce ameliyatımızı yine mikroteknik ile yapmaya devam ediyoruz.

Valikonağı Caddesi No:149/13

Nişantaşı/İstanbul

+90 (212) 241 74 24

+90 (539) 694 11 11

Email

ayildizhandr@gmail.com